نهال عناب اکراینی

نهال عناب اکراینی

نهال عناب اکراینی

 
 

نهال عناب اکراینی

نهال عناب اکراینی یا  Ziziphus jujuba درختچه‌ای است متوسط که ارتفاع آن تا ۱۰ متر نیز می‌رسد. عناب بومی مناطق گرمسیر و خشک بوده و برگ‌های کوچک سبزرنگ، بدون کرک و تخم‌مرغی شکل آن در زمستان می‌ریزد.

میوه عناب که دارای خواص دارویی بسیار زیادی می‌باشد در ابتدا سبز و گرد بوده و پس از رسیدن به رنگ قرمز و زیتونی شکل درآمده و چروک می‌خورد.

عَناب را «خرمای قرمز» و «خرمای چینی» نیز می‌نامند.

نهال عناب اکراینی  درختچه‌ای است خزان پذیر که به صورت مستقیم یا کج و معوج رشد میکند و ارتفاعی بین ۵ تا ۱۰ متر پیدا می‌کند. برگ‌های بیضی شکلش کشیده، بدون کرک و سبز براق بوده و حاشیه‌هایش دندانه‌دار می‌باشد. گل‌ها سبز متمایل به زرد و بسیار کوچک بوده، و دارای ۵ گلبرگ ناپیدا می‌باشند.

میوه‌های درخت بیضوی شکل و سفت بوده و طولشان به ۲–۳ سانتی‌متر می‌رسد.

خواص عناب

 آرامش‌ بخش و ضد بدخلقی و تقویت کننده معده و طحال و سیستم گوارشی است.

عناب خونساز، ملین و دارای لعاب بسیار است.

 باعث ازدیاد ویتامین k در خون می‌شود و خون را سفت می‌کند. پس بهتر است کسانی که غلظت خون بالایی دارند از مصرف آن پرهیز نمایند.

این میوه منبع خوبی از ویتامین C و حاوی مقادیر قابل ملاحظه‌ای مواد معدنی است. همچنین دارای پروتئین، کربوهیدرات و مواد معدنی کلسیم، فسفر، آهن، کاروتن، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و فلور می‌باشد. در ضمن حاوی پکتین (به عنوان کلسیم پکتات) به عنوان فیبر محلول مؤثر در کاهش چربی و قند خون است. 

کاشت درخت عناب

عناب مقاوم در برابر دما و بارش بوده و آفتاب کامل و مکان گرم را می پسندد. خاک قلیایی مناسب بوده  و در مقابل کم آبی مقاوم و نهالی سریع الرشد است که دمای تا-۲۰ درجه سانتیگراد را متحمل است. ولی در مناطق گرم کشت می شود و برای میوه دهی باید تابستان های گرم داشته باشد .

  تکثیر آن به طرق مختلف امکانپذیر است .جدا کردن پاجوش های کنار آن ، جدا کردن فلمه از شاخه های یک ساله ، خوابانیدن شاخه های دوساله از بخش پایینی درخت در اوایل اسفند ماه  و کاشت بذر بعد از خیس کردن در آب گرم برای مدت یک هفته.

شرایط محیط رشد: درخت عناب به دامنه ی وسیعی از دما و بارش مقاومت دارند، بنابراین این درخت به تابستان های گرم و آب کافی برای میوه دهی مطلوب دارند.

قیمت نهال عناب

جهت اطلاع از قیمت انواع نهال با نهالستان رویال نهال رونق تماس بگیرید.

فروش نهال عناب به صورت حضوری و اینترنتی و ارسال به تمام نقاط کشور توسط نهالستان رویال نهال رونق .

جهت مشاوره و خرید انواع نهال با کارشناسان نهالستان رویال نهال رونق تماس بگیرید:

 انواع عناب

عناب پیوندی ، عناب گلابی ،  عناب اوکراینی ، عناب اصلاح شده ، نهال عناب گلدانی ، نهال عناب چینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها