نهال زرد آلو جهانگیری

زرد آلو جهانگیری

نهال زرد آلو جهانگیری

نهال زردالو جهانگیری شناسنامه دار را می توان در مناطق نیمه سردسیری و نیمه گرمسیری و نیمه سردسیر

ّمعتدل کاشت نمود و نکته ی مهم در کاشت درخت زردالو جهانگیری این میباشد که قطر و عمق چاله های

مختص کاشت نهال زردالو جهانگیری ان را بصورت حداقل ۸۰*۸۰*۸۰ در نظر گرفته می شود.

برای بازدید از ارقام نهال زرد آلو کلیک کنید

نهال زردالو جهانگیری شناسنامه دار  از ارقام تجاری در دنیا محسوب می گردد و تعداد محصول زردالو

جهانگیری تجاری در واحد کیلوگرم در حدود ۲۰ الی ۳۰ عدد میباشد.

فواصل کاشت بهترین نهال زردالو جهانگیری پیوندی در زمینهای غیر شیبدار و مسطح بصورت۴*۴ متر کاشت

می گردد و این امر در مورد اراضی شیبدار و مناطق بادخیز بفرمت ۳٫۵*۳ مربعی و ۴*۳ مستطیلی قابل تغییر می باشد.

مشخصات نهال زردآلو جهانگیری:

یکی از انواع زردآلو که سریع‌ترین رشد را دارد، زردآلو جهانگیری است. از آنجایی که بهره وری این درخت بسیار بالاست، اکثر کشاورزان آن را پرورش می دهند و از فروش آن سود خوبی می برند. این نوع نهال به عنوان پرمحصول نیز شناخته می شود و میوه های آن در تیرماه برداشت می شود.

بسیاری از کشاورزان و باغدارانی که می خواهند بهترین نهال ها را با بهترین قیمت در باغ خود پرورش دهند این نمونه نهال را انتخاب می کنند. نهال زردآلو جهانگیری یکی از گونه های بومی با سریع ترین رشد است. این نهال به دلیل عملکرد بالا یکی از محبوب ترین انواع نهال در بین باغداران است. اگر شما هم می خواهید نهال زردآلو پرورش دهید، این رقم مناسب است.

به دلیل سازگاری این درخت با شرایط آب و هوایی مختلف و همچنین تحمل به انواع خاک، در اکثر نقاط کشور کشت می شود. قیمت نهال ها مناسب است و به دلیل عمر طولانی و عملکرد بالا، کشت آنها بسیار سودآور و به صرفه است.یکی دیگر از مزایای نهال زردآلو جهانگیری ماندگاری محصول در انبار است. این گیاه دارای گل های سفید مایل به صورتی است که در فصل بهار باغ یا حیاط شما را تزئین می کند. ریشه این گیاه زردآلو تلخ است. اگر می خواهید این نهال زردآلو را بکارید، اواسط آبان بهترین زمان برای کاشت آنهاست. البته پایان زمستان و قبل از جوانه زنی نیز زمان مناسبی برای کاشت این نهال ها است. نهال زردآلو جهانگیری یک رقم دیر شکوفه و مقاوم در برابر سرمازدگی بهاره است.

کاشت این گیاه در مناطق سرد یا خیلی گرم مناسب نیست. زیرا گرما و سرمای شدید به بدن گیاه آسیب می رساند. این گیاه در مناطق گرم، نیمه خنک و کوهستانی بهتر عمل می کند. این نهال با نهال دیگر زردآلو به سرعت رشد می کند. یکی از ویژگی های این محصول گل های زیبا در فصل بهار است که جلوه خاصی به باغ می دهد. عملکرد فوق العاده زردآلو جهانگیری آن را به یکی از بهترین نهال های زردآلو برای کشت تبدیل کرده است.

خاک مناسب کاشت درخت زردآلو جهانگیری:

زردآلو جهانگیری یکی از انواع درختانی است که در خاک های سبک و متوسط به خوبی رشد می کند. یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام کاشت نهال در زمین باید به آن توجه کنید تهویه لازم در زمین است. برخی از بهترین خاک هایی که می توانید برای پرورش این درخت انتخاب کنید، خاک های عمیق و با زهکشی خوب هستند. برخی از خاک های سرد و متراکم برای کاشت نهال زردآلو جهانگیری مناسب نیستند. این را هم باید بدانید که این درختان زردآلو جهانگیری را در مناطقی که سطح آب زیرزمینی آن بالاست نباید بکارید. این گیاه به رطوبت زیاد خاک بسیار حساس است.

شرایط اقلیمی نهال زردآلو جهانگیری:

یکی از ویژگی های دیگری که نهال زردآلو جهانگیری برای رشد به آن نیاز دارد، آب و هوای مناسب است.باید در محلی با نور زیاد کاشته شود، زیرا برای رشد به نور خورشید نیاز دارد. البته باید بدانید که این گیاه مقداری سایه را تحمل می کند و می توانید آن را در سایه بکارید. مقاومت حرارتی این گیاه بسیار بالاست و تا دمای 38 درجه سانتیگراد را تحمل می کند. همچنین باید بدانید که سرما را تا 15 درجه سانتیگراد تحمل می کند.

اگر این نهال را در بهترین شرایط بکارید می توانید میوه های بیشتری دریافت کنید. سرمای شدید انتخاب خوبی برای نهال زردآلو جهانگیری نیست و نباید در این مناطق نهال بکارید. همچنین نباید در مناطق خیلی گرم کاشته شود، زیرا به بدن نهال آسیب می رساند.

آبیاری نهال زردآلو جهانگیری:

با توجه به نوع شرایط آب و هوایی باید مراقب باشید که ویژگی های نهال زردآلو جهانگیری نیز متفاوت باشد. در کنار آبیاری نهال باید نوع خاک را نیز در نظر بگیرید. اگر نهال ویژگی های مربوط به آبیاری و سیستم معمول را دارد می توانید در بهترین شرایط آن را بکارید و نتیجه زیادی از آن بگیرید. یکی از مهم ترین نکاتی که در آبیاری نهال ها باید به آن توجه کنید این است که سیستم آبیاری برای آنها انتخاب نکنید.

میوه زردآلو جهانگیری:

زردآلو جهانگیری بیضی شکل و کشیده است. اندازه این زردآلو متوسط و وزن آن حدود 10 گرم است. رنگ پوست زرد با هاله قرمز و گوشت آن زرد است. هسته ی این زردآلو اگرچه شبیه بادام است اما غیرقابل خوردن است. این میوه بسیار شیرین است و معمولا به صورت تازه مصرف می شود.

سرمای مورد نیاز نهال زردآلو جهانگیری:

نیازهای خنک کننده نهال زردآلو جهانگیری 300 تا 700 ساعت، دمای زیر 7 درجه سانتیگراد است. رعایت شرایط سرما برای بیداری از خواب زمستانی و نهال گل ضروری است. در غیر این صورت درخت میوه نمی دهد. نهال ها پس از رفع نیاز سرمایی خود می توانند دمای 38 درجه در تابستان و سرمای منفی 15 درجه سانتیگراد را تحمل کنند.

فاصله کاشت زردآلو جهانگیری:

نهال زردآلو جهانگیری برای فتوسنتز و تولید میوه های مرغوب و شیرین به نور خورشید زیادی نیاز دارد.بنابراین نهال ها باید در فاصله استاندارد کاشته شوند تا تمام قسمت های نهال نور خورشید را دریافت کنند. به گفته کارشناسان 5*5 متر فاصله رایج و مناسبی برای این رقم است.

هنگام کاشت نهال زردآلو جهانگیری به نوع خاک منطقه توجه کنید. خاک سبک تا متوسط با هوای خوب و زهکشی مناسب برای این نهال است. این نهال برای رشد خوب به خاکی به عمق حدود 3 متر نیاز دارد. به طور کلی می توان گفت که بهترین خاک برای پرورش این درخت خاک لومی و شنی است. کاشت نهال در خاک متراکم و سرد نتیجه خوبی نخواهد داشت.

برای کاشت نهال زردآلو جهانگیری، خاک باید نفوذپذیر و دارای رطوبت کم باشد. همچنین سطح آب زیرزمینی نباید خیلی بالا باشد. زیرا خاک بسیار مرطوب به نهال آسیب می رساند و در این صورت از بدن و شاخه های نهال صمغ آزاد می شود که خطر ابتلا به آفات و بیماری ها را افزایش می دهد.

آبیاری زردآلو جهانگیری:

نهال زردآلو جهانگیری باید هر 7 تا 10 روز مصرف شود. مقدار آب مورد نیاز یک نهال به میزان بارندگی منطقه، خاک منطقه، زمان بارندگی و سن نهال بستگی دارد. نهال های جوان باید در زمان کوتاه تری نسبت به نهال های بالغ آبیاری شوند. زیرا ریشه نهال های جوان ضعیف است و نمی تواند رطوبت را از عمق خاک جذب کند. سالانه 5 تا 7 هزار متر مکعب در هکتار آب برای این درخت نیاز است.نهال زردآلو جهانگیری به رطوبت بیش از حد حساس است، بنابراین باید از آبیاری بیش از حد خودداری شود. روش آبیاری برای این گیاه مناسب نیست. زیرا زمانی که تاج نهال خیس باشد ممکن است بیماری در نهال وجود داشته باشد.

عملکرد باردهی زردآلو جهانگیری در هکتار:

در پایان عمر درخت، عملکرد و کیفیت محصول کاهش می یابد. این درخت می تواند سالانه 30 تن در هکتار محصول تولید کند. در کل زردآلو جهانگیری عملکرد بالایی دارد.

کشور زادگاه زردآلو جهانگیری:

ایران برای اولین بار نهال زردآلو جهانگیری کاشت و پرورش داد. خرید نهال زردآلو جهانگیری در بین باغداران بسیار محبوب شده است و بسیاری از این افراد این تنوع را برای ساخت باغ خود انتخاب می کنند.

پایه زردآلو جهانگیری:

زردآلو جهانگیری مانند اکثر درختان میوه ممکن است از دانه رشد نکند. به عبارت دیگر، میوه ممکن است مانند میوه اصلی شیرین یا رنگارنگ نباشد. همچنین درخت ممکن است در برابر سرما، حشرات و بیماری های رایج مقاوم نباشد. به همین دلیل اغلب باغداران از ابزارهایی برای تکثیر درختان استفاده می کنند. درختانی که از پایه رشد می کنند درختان بزرگتری هستند و بعداً شروع به میوه دادن می کنند.

بهترین پایه برای تکثیر درخت زردآلو جهانگیری زردآلو تلخ است.

حداکثر ارتفاع درخت زردآلو جهانگیری:

درختان زردآلو جهانگیری معمولاً 3 تا 4 متر ارتفاع دارند. اما برای حفظ کیفیت درخت باید همیشه آن را قطع کرد. زردآلو و سایر میوه ها را نباید در طول زمستان هرس کرد تا خطر عفونت برگ نقره و شانکر باکتریایی کاهش یابد. نهال های جوان در اوایل بهار با جوانه زدن هرس می شوند، در حالی که درختان بالغ در تابستان هرس می شوند.

عمر مفید و اقتصادی زردآلو جهانگیری:

به طور معمول، خرید نهال زردآلو جهانگیری برای کشاورز عمر مفید 70 سال دارد. با افزایش عمر درخت، کیفیت محصولات تولید شده کاهش می یابد.

موعد باردهی نهال زردآلو جهانگیری:

محصولات نهال زردآلو جهانگیری در ماه تیر در دسترس خواهند بود. یکی از مزایای این میوه ظرفیت بالای نگهداری آن است. بنابراین کشت این درخت زردآلو برای کشاورزان به دلیل عملکرد بالا و طول عمر آن انتخاب خوبی است. زیرا با کاشت این نهال ها می توانند چندین سال سود بسیار خوبی کسب کنند.

خصوصیات بارز بهترین نهال زردالو جهانگیری پیوندی میتوان به دیر گل بودن نسبی و مقاومت نسبتا مناسب

نسبت به سرماهای بهاره اشاره نمود قابل ذکر است باردهی درخت شلیل شناسنامه دار بصورت جانبی می باشد

و بمنظور باردهی بهینه  می گردد که برای زردالو جهانگیری از ارقام دیگر گرده افشان مناسب استفاده نمود.

جهت خرید نهال زرد آلو جهانگیری می توانید از طریق شماره های تماس پایین صفحه نهالستان رویال نهال سیاوش رونق خرید کنید ویا از طریق وب سایت جهت خرید نهال زردآلو جهانگیری بصورت آنلاین اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها