انگوررشه سیاه سردشت

نهال-انگور-سردشت

میزان باردهی انگور سیاه سردشت به ۵ کیلو می رسد ؛ تفسیر این جمله این است که شما می توانید از یک خوشه نهال انگور سیاه سردشت گاهی انتظار باری تا حدود پنج کیلو نیز ، داشته باشید .

ارتفاع درخت

ارتفاع نهال انگور سردشت بین ۸ تا ۱۰ متر متغیر است .

فواصل کاشت

فاصله کاشت نهال انگور سیاه سردشت بهتر است که در حدود ۴.۵ متر رعایت شود تا ریشه های نهال ها فضای کافی برای گسترش و رشد داشته باشند و بتوانند به یک میزان به آب دسترسی پیدا کنند .

نیاز به آبیاری نهال انگور سیاه سردشت

اگر بخواهیم نهال انگور سیاه سردشت را از لحاظ نیاز به آبیاری مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که اگر درخت در هر سال یک بار مورد آبیاری قرار گیرد مشکلی برای شاخه و    میوه های آن پیش نخواهد آمد ؛ این در صورتی است که درخت در منطقه ای کم آب کاشته شده است ؛ اما در سال‌های اولیه کاشت بهتر است که به طور مرتب مورد آبیاری قرار گیرد تا بتواند رشد کافی داشته باشد .

شرایط محیط کاشت

نهال انگور سیاه سردشت تحمل محیط‌ های خشک را دارد .

 بهتر است در مناطقی که سرمای دیررس هوای بهاری وجود دارد ، کاشته نشود که اگر این گونه شود ، شکوفه های درختان بر اثر این سرما به اصطلاح خواهند ترسید و ریزش خواهند کرد .

عمر مفید نهال انگور سیاه سردشت

عمر نهال انگور سیاه سردشت نیز مانند دیگر نهال های انگور به ۱۰۰ سال یا بیشتر از آن می رسد .

هرس درخت

این نهال دو نوع هرس دارد : هرس فرم دهی و هرس باردهی ؛ که از نام های آن ها کاملا مشخص است که اولی برای دادن شکل متناسب و زیبا به ظاهر درخت انگور و دومی برای رشد و جلوگیری از ریختن میوه های آن انجام می شود .

نیاز به سمپاشی

سمپاشی این نوع انگور به صورت طبیعی و از طریق پاک سازی   قسمت های آسیب دیده است که این عمل برای درختان انگور ، هم چنین نهال انگور سیاه سردشت نیز بسیار توصیه می شود ؛ در غیر این صورت با رعایت اصول دقیق باید به سمپاشی درختان انگور خود بپردازید .

گرده افشانی درخت

این درخت گرده افشانی ندارد ؛ چون گرده های خود این درخت یعنی گرده ‌های ماده و نر آن ، از لحاظ ژنتیکی تکمیل یافته هستند و نیازی به گرده افشانی و تولید میوه توسط دیگر درختان ندارند .

بررسی از نظر میزان تحمل سرمای زمستانی

نهال انگور سیاه سردشت در برابر سرمای زمستانی مقاومت زیادی را از خود بروز خواهد داد ؛ اگر ناآگاهانه این درختان را در مناطقی که دارای زمستان های شدید هستند کاشته اید ،  نیازی نیست که نگران از بین بردن میوه های آن توسط سرما باشید ، چرا که این درخت سرمایی تا حدود ۱۵ تا ۱۸ درجه زیر صفر را تحمل می کند که این عدد گاهی اوقات تا ۲۵ درجه نیز گزارش شده است .

میزان تحمل گرمای تابستان نهال انگور سیاه سردشت

نهال انگور سیاه سردشت با توجه به سابقه‌ای که از آن جمع آوری شده است ، می تواند گرمای تابستان را تا بالای ۴۰ درجه سانتیگراد تحمل کند .

رنگ میوه

رنگ میوه انگور سیاه سردشت ، همان طور که از نام آن مشخص است سیاه است ، اما گاهی اوقات به رنگ های سبز و سفید نیز در بازار به چشم می‌خورد .

تاریخ رسیدن میوه درخت

پس از بررسی اکثر خصوصیات نهال انگور سیاه سردشت ، اکنون این سوال برای بسیاری از افراد پیش می‌آید که زمان برداشته این انگور در چه تاریخی است ؟ باید گفت که بهترین و  مناسب ترین زمان برداشت و چیدن میوه نهال انگور سیاه سردشت اواسط مهر ماه است .

عملکرد درخت در هکتار نهال انگور سیاه سردشت

عملکرد این درخت در هکتار یعنی میزان باردهی این درخت در ۱۰۰۰۰ متر مربع ، به میزان ۴۰ تن می باشد .

سایت خرید لپ تاپ و کامپیوتر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

تماس تلفنی

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها